Běžná výpujční doba: čtvrtek 17:00 - 19:00
Úvodní strana O knihovně Uskutečněné akce Fotogalerie Všeobecné informace Kontakt
Vítejte na našich webových stránkách!
Vánoční turnaj v pexesu

 

Blíží se čas vánoc a k tomuto času bezpochyby patří tradiční „Vánoční turnaj v pexesu“. Letos Místní knihovna v Popovicích připravila na víkend 18.-19.12. již jeho 5. ročník, a to společně s nocováním a malým překvapením. 
Vánoční turnaj přilákal celkem 18 „pexesářů“ ve věku od 5-ti do 13-ti let. Jelikož věkové rozpětí bylo velké, soutěžilo se ve 4 kategoriích. A jak vše dopadlo?
Vítězkou I. kategorie se stala Natálka Lyková (6let), II. kategorii ovládl Pavlík Žufánek (8let), ve III. kategorii zvítězila Bětka Lyková (10 let) a ve IV. kategorii jednoznačně zvítězila Míša Stojaspalová (13 let). Jako nejmladší účastnice byla oceněna Verunka Stojaspalová (5 let).

Ale nečekalo nás jen soutěžení. Jelikož vánoce jsou téměř za dveřmi, „pojistili“
jsme si naše vánoční přáníčka a vyslaly je vzhůru k obloze přes lampiony
splněných přání. Pak již na všechny čekala dobrá večeře, pohádka, nocování a
ráno sladká snídaně.

Všem zúčastněným za Místní knihovnu děkuji a těším se na všechny znovu na jaře, a to na „Noci s H.Ch. Andersenem“. 

 
Den obce

V sobotu 14.8.2010 proběhl v místním Amfiku Bukovina slavnostní "Den obce". Obec oslavovala 790 let od první písemné zmínky. Od 13.00 hodin ve velké hale amfiku probíhala prezentace a výstava místních spolků, sdruženích, organizací či jednotlivců. Nechyběla zde ani prezentace místní knihovny.

 
NOC S H. CH. ANDERSENEM JIŽ PO ŠESTÉ

V pátek 26. 3. 2010 a v sobotu 27. 3. 2010 pořádala Místní knihovna již šestý ročník nocování s H. Ch. Andersenem. Jako každý rok byly pro děti připraveny pohádky, různé hry a soutěže, tradiční světluškový průvod a před tím než jsme se uložili k spánku překvapení v podobě dvou velkých skákacích trampolín a skákacího hradu. Po dvou hodinách úmorného blbnutí, skákání a radostného pištění, zalehli i ti poslední do svých spacáků a usínali při čtení pohádky.
Ráno již na stole voněla lákavá snídaně. Letos si naše mlsné jazýčky mohly pochutnat na čerstvé kakaové buchtě či jabléčném štrůdlu. A jelikož počasí nám dopoledne přálo a sluníčko na nás vykuklo, vyrazili jsme po soutěžích  za kulturák malovat na zem křídami. A než jsme se v 11 hodin rozešli, sešli jsme se všichni v knihovně, kde proběhlo vyhodnocení celého nocování. Na každého čekal balíček s překvapením i něčím sladkým a pro vítěze v jednotlivých kategoriích hodnotný dárek v podobě kníhy na památku.

» vstoupit do galerie «