Běžná výpujční doba: čtvrtek 17:00 - 19:00
Úvodní strana O knihovně Uskutečněné akce Fotogalerie Všeobecné informace Kontakt
Vítejte na našich webových stránkách!
VÁNOČNÍ TURNAJ V PEXESU

Jako každý rok i letos proběhl na KD v Popovicích již 4. ročník Vánočního turnaje v pexesu,a to v termínu 20. 12. 2008 - 21.12.2008.

Kromě turnaje v pexesu byly připraveny různé hry a taky pro zpestření jsme si vyzkoušeli karaoke. Vyhladovělí běháním a soutěžením jsme spořádali večeři a pak přišlo vyhlášení nejlepších hráčů pexesa.

Děti byly pro turnaj rozděleny do 4 věkových kategorií:
nejmladší kategorie - vítězky Gabriela Martinková a Natálie Lyková - obě 4 roky
2. kategorie (7-8 let) - vítězka Anna Vavrušová
3. kategorie (9-10 let) - vítězka Kateřina Šimková
4. kategorie (11-13 let) - vítězka Kristýna Martinková
 

Pro každého účastníka byl připraven účastnický list se sladkou odměnou a pro vítěze navíc pěkná knížečka.

Po vyhlášení, ještě než jsme se zavrtali do spacáků, byla nachystána pěkná pohádka a po ní jsme se už uložili k spánku. Tentokrát se nocovalo na Popovjánku a někteří usínali až v pozdějších hodinách. Mezitím se pekly tvarohové vdolky a meruňkové táče, které jsme měli nachystány k snídani. Poté jsme se pomalu rozešli ke svým domovům.

» vstoupit do galerie «
 
NOC S ANDERSENEM V ROCE 2008

Jako již tradičně se i Místní knihovna v Popovicích ve dnech 28. a 29.3. 2008 připojila k celorepublikové a celosvětové akci knihoven - k Noci s Andersenem. V letošním roce se zůčastnilo celkem 36 dětí z toho nocovalo 32. Účastníci nocování a nejen oni se mohli těšit na představení s názvem "Harry Potter - škola čar a kouzel", které bylo opravdu plné kouzel a soutěží v hlavní roli s nejslavnějším čarodějem světa.

» vstoupit do galerie «
 
NATÁČENÍ V MÍSTNÍ KNIHOVNĚ

Noci s Andersenem předcházelo ve středu 26.3.2008 v dopoledních hodinách natáčení ČT1 v Popovicích v Místní knihovně, kde se natáčela reportáž o přípravě na Noc s Andersenem. Tuto reportáž bylo možné shlédnout v pátek 28.3.2008 v 12.30 hod v pořadu Sama doma nebona webových stránkách České televize.

» vstoupit do galerie «
 
ČTENÍ PRO DOSPĚLÉ

V pátek 14. března 2008 od 19.30 hodin proběhlo v místní knihovně čtení pro dospěláky s názvem: " Z knihovničky krysy Vasilisy", kdy celý večer byl naplněn dobrou náladou a smíchem.

» vstoupit do galerie «
 
ČTENÍ PRO DĚTI

Ve čtvrtek 13. března 2008 od 18.00 hodin proběhlo v Místní knihovně čtení pro děti s názvem: "Pohádky kouzelné babičky", kdy si děti mohly přinést svou oblíbenou knížku a sami z ní četly úryvek. Na návštěvu přišly i pohádkové bytosti.

» vstoupit do galerie «