Běžná výpujční doba: čtvrtek 17:00 - 19:00
Úvodní strana O knihovně Uskutečněné akce Fotogalerie Všeobecné informace Kontakt
Vítejte na našich webových stránkách!
VÁNOČNÍ TURNAJ V PEXESU

3. ročníku turnaje v pexesu se zúčastnili malí i ti větší. Hrálo se nejen pexeso, ale i spousta dalších her. Taky jsme tančili a bavili se. A pro všechny zúčastněné nakonec čekal malý vánoční dárek.

» vstoupit do galerie «
 
Noc s H.Ch.Andersenem

V pátek 30.3.2007se sešli účastníci  Noci s Andersenem nejenom v Popovicích, ale po celé republice a také v některých  státech světa. První Noc s Andersenem proběhla v Popovicích v roce 2005. V letošním roce se Noci s Andersenem zúčastnilo 40 malých čtenářů a čekalo je noční dobrodružství v podobě čtení pohádek, soutěží, her a překvapení. A co je nejdůležitější - ani zde nezapomněli   na pohádky. A to je moc dobře, řečeno slovy Zdeňka Svěráka: "Všechny děti potřebují pohádky. Pohádky jsou vláhou pro dětskou duši."

Po úvodním přivítání a rozdělení do 6ti družstev přišla na řadu pohádka. Místní knihovnice Marcela jim přečetla pohádku Zvířátka a loupežníci a děti pak měly za úkol nakreslit postavičky z této pohádky. A kdo poslouchal pozorně, měl brzy hotovo. Pak následoval večer plný her a soutěží, kdy mezi sebou soutěžila jednotlivá družstva. Po večeři se všichni vydali na "světluškový průvod". Pak děti ulehly do svých spacáků a na dobrou noc opět přišla "sprška" pohádek. Někdo poslouchal až do samého konce, jinému se zavřela víčka během pohádek a ponořil se do říše snů. A jako již tradičně, jak děti usnuly, napekla jim Jitka na snídani koláče a vdolky.

V sobotu po probuzení a snídani  si začaly děti opět hrát a soutěžit. Tentokrát každý sám za sebe - v "Honbě za pokladem". Na závěr celé Noci s Andersenem byli vyhodnoceni ti nejlepší. A kdo jím byl? Mimo soutěží přece všichni! Všichni , kdo se zúčastnili této Noci s Andersenem. Věříme, že se jim akce líbila a příště se zúčastní zas. Před tím si ale určitě najdou cestu do Místní knihovny. Ti, co ji neznali, už znají, našli ji přece v "honbě za pokladem".

» vstoupit do galerie «