Běžná výpujční doba: čtvrtek 17:00 - 19:00
Úvodní strana O knihovně Uskutečněné akce Fotogalerie Všeobecné informace Kontakt
Vítejte na našich webových stránkách!
Vánoční turnaj

16. 12. 2006 uspořádala místní knihovna druhý ročník Vánočního turnaje v pexesu, tentokrát i s pohádkovým nocováním.

» vstoupit do galerie «
 
Noc S H. Ch. Andersenem

31. 3. 2006 proběhlo v místní knihovně nocování s H. Ch. Andersenem. Páteční odpoledne bylo plné her pro družstva, sobotní dopoledne zase soutěžili jednotlivci. Hráli jsme si, tančili, malovali skřítka "Knihovníčka" a celkově si užili spoustu legrace.  

» vstoupit do galerie «
 
Knihovna a její novinky

Pro letošní rok je v rozpočtu na oblast  knihovnictví schváleno 24.000,- Kč, z toho 7.500,- na nákup knih, učebních pomůcek a tisku, dále 4.000,- drobný hmotný dlouhodobý majetek, 10.500,- na nákup materiálu, 2.000,- pohoštění a dary. „S knihovou B. B. Buchlovana máme již konkrétní smlouvu, kde je navržena částka 5000,- na nákup knih, které za nás provede knihovna. To je pro nás cenově výhodné, protože knihovna nakupuje za velkoobchodní ceny. Navíc nám také zabezpečí obměnu knih. Zbývající částka ve výši 2 500,- Kč je určena na předplatné časopisů,“ uvedla místostarostka Jitka Nováková. Knihy začne knihovna objednávat ihned po obdržení  finanční částky na své konto, přičemž obec má právo kontroly vynaložených prostředků.
A co dalšího se v knihovně připravuje? V nejbližší době nás opět čeká Noc s Andersenem 31.3.2006. A to ve veřejných i školních knihovnách, domech dětí, školních třídách, ústavech sociální péče, družinách, dětských odděleních nemocnic... Pokud je Vám mezi 6 - 14 lety a chcete-li strávit Noc s Andersenem v naší knihovně, můžete si vyzvednout přihlášky v knihovně či na obecním úřadě. Termín odevzdání přihlášek je 30. března.